FAQ

Podczas planowania ślubu i dokonywania wyboru fotografa ślubnego z pewnością przychodzi Wam na myśl wiele pytań. W związku z tym, że wiele z nich zazwyczaj się powtarza, specjalnie dla Was stworzyliśmy listę i umieszczamy ją poniżej. Pragniemy, abyście wiedzieli jak najwięcej o naszej pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z nią oraz do naszego portfolio.
Jeśli macie dodatkowe pytania lub pragniecie otrzymać szczegółową ofertę – zapraszamy do kontaktu.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Sesja narzeczeńska – czy warto się na nią decydować?

Jest tylko jedna właściwa odpowiedź na to pytanie i brzmi ona – oczywiście! Dlaczego? Bo przede wszystkim to okazja do naszego spotkania przed obiektywem, do wzajemnego poznania się, ale również do Waszego obycia z obiektywem. Dzięki sesji narzeczeńskiej, w Dniu Ślubu nie będziecie stresować się faktem, iż jesteście fotografowani. Pełne Waszej miłości ujęcia, które uwiecznimy podczas sesji narzeczeńskiej, możecie wykorzystać w zaproszeniach ślubnych, do dekoracji sali weselnej lub jako podziękowania dla gości.

Czy potrzebujemy duetu fotografów?

Duet fotografów gwarantuje Wam, że zostały ujęte wszystkie ważne momenty Waszego Dnia. Zapewnia dwa różne spojrzenia, dwie artystyczne wizje. Daje Wam różnorodność kadrów w reportażu ślubnym. Ponadto – co dwie pary oczu, to nie jedna! Nie umkną nam emocje, nie tylko Wasze, ale i Waszych Gości. Reportaż ślubny przez nas stworzony ma być dla Was piękną pamiątką, dzięki której za każdym razem jak będziecie oglądać zdjęcia, będziecie przeżywać Ten Dzień na nowo.

Jak wygląda nasza współpraca w dniu ślubu?

Jesteśmy z Wami od rozpoczęcia przygotowań, zwykle tutaj rozdzielamy się na część żeńską i męską, żeby nie ograniczać Wam swobody. Towarzyszymy Wam tak do momentu, aż zobaczycie się w pełnej krasie. Później jedziemy z Wami do kościoła lub urzędu, a jeżeli dysponujecie czasem to dobry moment na krótką sesję fotograficzną. Po ceremoniach przychodzi czas na zabawę, w której jesteśmy z Wami zwykle do godziny 1:00.

Czas oczekiwania na zdjęcia

Na zdjęcia będziecie czekać maksymalnie dwa miesiące. Doskonale wiemy, że chcielibyście zobaczyć je jak najszybciej i dla Was staramy się zachować jak najkrótszy czas oczekiwania.

Na jakim terenie działamy?

Oboje mieszkamy niedaleko Łodzi, jesteśmy mobilni i chętnie podróżujemy, dlatego nie widzimy problemu, by na sesję ślubną lub reportaż pojechać w drugi koniec Polski.

Godziny naszej pracy – O której godzinie zaczynamy fotografować, a o której kończymy?

Fotografować zaczynamy najczęściej od godziny 12:00 (jeżeli życzycie sobie zdjęcia z przygotowań zawierające pracę fryzjerki i makijażystki to oczywiście kwestia do uzgodnienia). Kończymy ok. godziny 1:00, czyli po oczepinach.

Ile zdjęć otrzymamy?

Ilość zdjęć jakie otrzymacie zależy od wybranego przez Was pakietu. Uważamy, że pełnię reportażu można oddać na minimum 250 zdjęciach, a w najwyższym pakiecie dajemy Wam ponad 500 zdjęć.

Czy jest możliwość kupna plików RAW (negatywów cyfrowych)?

Oczywiście. Dajemy również możliwość dowolnej edycji.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Pracujemy na sprzęcie Nikon, Sigma, korzystamy z jasnych obiektywów i lustrzanek cyfrowych. Często fotografujemy z lampą błyskową.

Ile zdjęć czarno-białych otrzymamy? Czy możemy wymienić czarno-białe zdjęcia na kolorowe?

Nowoczesne trendy ukierunkowują fotografię ślubną na czarno-białe ujęcia i często spotykamy się z bardzo pozytywnym ich odbiorem. Pragniemy jednak Waszego zadowolenia, więc jeśli życzycie sobie zdjęcia w kolorze to takie Wam udostępnimy.

Czy wymagana jest zgoda na publikację zdjęć na Waszej stronie?

Bardzo cenimy sobie Waszą zgodę, co do publikacji zdjęć. Pozwala nam to w pełni pochwalić się naszą pracą, a Wy – przyszłe Pary Młode, macie możliwość przeglądania zdjęć innych osób i par, kiedy szukacie fotografa na Wasz ślub. W związku z tym, w umowie zawarliśmy zapis o zgodzie na publikację wizerunku na naszej stronie internetowej. Oczywiście, macie prawo tej zgody nie wyrazić, jednak wiąże się to z wyższą ceną usługi. Wyjątki od tej reguły rozpatrujemy indywidualnie.

W jaki sposób obrabiamy zdjęcia? Czy usuwamy niedoskonałości skóry, odchudzamy itp.?

Jak sama nazwa wskazuje wykonujemy reportaż ślubny, w związku z czym nasza obróbka to głównie kadrowanie i koloryzacja. Retuszujemy bardzo niewiele, ale bez obaw. Wiemy co i gdzie poprawić, żebyście byli najlepszą wersją siebie na zdjęciach.

Plener ślubny – w dniu ślubu czy w innym dniu?

W Dniu Ślubu najlepiej sprawdza się krótka sesja zdjęciowa, zwykle 30-45 minut. Dłuższy plener sugerujemy zdecydowanie w innym dniu. Zarezerwujcie swój czas na sesję ślubną. Wypocznijcie i na spokojnie przygotujcie się do niej, a my zadbamy o piękne kadry.

Kiedy się rozliczamy?

Rozliczenie dzielimy na dwie płatności po 50%. Pierwsza – po wykonaniu przez nas zdjęć, czyli po oczepinach. Druga płatność następuje po odebraniu przez Was zdjęć.

Czy musimy się spotkać w celu podpisania umowy?

Uwielbiamy poznawać pary i cieszyć się przygotowaniami wraz z Wami, ale jeżeli nie możemy spotkać się wcześniej to umowę podpisujemy elektronicznie.

Czy możecie nam polecić zespół/DJ/filmowców/wizażystkę?

Oczywiście, nie chcemy nikogo faworyzować, ale chętnie podamy Wam namiary na naszych kolegów i koleżanki z branży.

Czy zajmujemy się fotografią zawodowo (mamy działalność gospodarczą) czy traktujemy ją jako pracę dorywczą?

Prowadzimy legalną firmę, a wywiązanie się z umowy jest dla nas priorytetem.

Czy przed ślubem możemy wprowadzić ewentualne zmiany?

Oczywiście. W tym celu możemy spotkać się osobiście, a jeśli będziecie zajęci przygotowaniami ustalimy wszystko telefonicznie.

Czy zdjęcia z naszej uroczystości są bezpieczne?

Tak. Nasz aparat obsługuje dwie karty pamięci, dzięki czemu od razu tworzy się backup. Dodatkowo kopiujemy zdjęcia na dyski zewnętrzne i na jednym z nich pracujemy przy obróbce. Gdyby wszelkie ze stosowanych przez nas metod zawiodły, ponosimy koszt odzysku plików przez profesjonalne laboratoria.

Jaki dress code obowiązuje nas na Waszym Ślubie?

Ubieramy się elegancko, stosownie do uroczystości. Wiemy jak ważny jest dla Was ten dzień i staramy się wyglądać jak gość. Swoją pracę wykonujemy cicho, bez wyróżniania się z tłumu.

Jaki jest koszt reportażu ślubnego i co obejmuje cena?

Nasza oferta skierowana do wszystkich przyszłych Nowożeńców ma charakter poglądowy. Każdą ofertę dopasowujemy pod Wasze oczekiwania i pragnienia, dlatego też prosimy Was o zawarcie jak największej ilości szczegółów w wiadomości do nas 🙂